logo1111.bmp


Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kruszu  


Krusze 34

05-240 Tłuszcz

woj. mazowieckie

Witamy!

 

  

Witamy serdecznie na oficjalnej stronie internetowej

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kruszu.

Znajdziecie tu Państwo informacje o wydarzeniach z życia szkoły,  

poznacie naszych nauczycieli, uczniów oraz ich osiągnięcia.

 

 

 


 

W codziennej pracy towarzyszą nam słowa Patrona:

 

„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się bardziej człowiekiem – o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał; umiał bardziej i pełniej być człowiekiem, to znaczy ażeby również umiał bardziej być nie tylko z drugim, ale i dla drugich.”

Pragniemy tworzyć wspólnotę uczniów i nauczycieli, w której podczas dialogu przekazywana jest najistotniejsza wiedza o ludzkim życiu. Chcemy, aby uczniowie czuli się w szkole bezpiecznie, mogli rozwijać swoje zainteresowania i zdobyli kompetencje umożliwiające dalszy rozwój. Takie zamierzenia są jedynie możliwie dzięki owocnej współpracy z rodzicami, która wyznacza wspólny kierunek wychowania.

Warsztaty Teatr Show

           27 listopada 2015 roku uczniowie klas I – III wzięli udział w Interaktywnych Warsztatach Telewizyjnych,  zatytułowanych  „Wesołe dźwięki filmowej piosenki”,  w wykonaniu Teatru Show, które odbywały się w kinie „Kultura” w Wołominie. Dla wszystkich warsztaty były ogromnym przeżyciem, bowiem dzieci mogły uczestniczyć na żywo w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do animowanego filmu. Przebieg zajęć był realizowany na żywo w zapisie filmowym i emitowany na dużym ekranie. Widownia mogła więc obserwować pracę swoich rówieśników na scenie i razem z nimi się bawić. Pod koniec zajęć mogliśmy zobaczyć część zrealizowanego filmu z udziałem naszych kolegów.

           Również uczniowie klas IV -V wzięli udział w Interaktywnych Warsztatach Telewizyjnych, zatytułowanych „NTV Telewizja Nastolatków”, również zorganizowanych przez Teatr Show. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą osób z telewizji: speakerów, pogodynek, dziennikarzy, operatorów: kamer, tworzenia muzyki i dźwięku. Wybrani uczniowie wcielili się w role: komentatora sportowego, twórcy reklamy, pogodynek, reportera zagranicznego, speakera serwisu informacyjnego, dziennikarza prowadzącego rozmowę ze znanym celebrytą oraz prezentera szkolnych ploteczek. Przebieg zajęć był również rejestrowany na żywo w zapisie filmowym i emitowany na dużym ekranie. Pod koniec zajęć publiczność obejrzała zmontowany fragment serwisu informacyjnego stacji NTV. 

           Nasza szkoła otrzymała oba nagrania.

Materiał I-III.

Materiał IV-VI.

Gminny Konkurs Kolęd 2016
                                                               

 

Zobacz więcej...

Nasz Patron

 Nasz Patron_1

Kalendarz

Szkoła Współpracy

więcej>

Matematyka

wejście >>>

Nasza szkoła uzyskła Certyfikat LACE - Lokalne Centrum Aktywności Ekoloicznej

Program Kapitał Ludzki

11

Warto zajrzeć

 santo_subito

 

 logo1111

 

bar_tlo

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )