logo1111.bmp


Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kruszu  


Krusze 34

05-240 Tłuszcz

woj. mazowieckie

Nasz szkoła realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
„Szkoła równych szans – VI edycja”
Celem projektu jest zwiększenie kompetencji kluczowych uczniów
i kompetencji zawodowych nauczycieli w 43 szkołach woj. mazowieckiego

Dyktando 2017
 

              W naszej szkole zostało przeprowadzone ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów.  Jest to ogólnopolski konkurs ogłoszony przez Instytut Rozwoju Oświaty, a jego celem jest praktyczne wykorzystanie zasad  ortograficznych i interpunkcyjnych w formie zabawy edukacyjnej.

 Do Dyktanda zgłosiło się dwoje uczniów z klasy III:  Julia Jusińska i Jakub Kania

Każdy test był podzielony na dwie części:

  • Część I - Dyktando - w 20 wyrazach tekstu  należy wybrać jedną z dwóch zaproponowanych liter: u/ó; ż/rz; h/ch; itd. Za wybranie właściwej litery uczeń otrzymuje (+1) pkt., za wybranie niewłaściwej (-1) pkt. Nieudzielenie odpowiedzi powoduje, że na konto ucznia zapisywanych jest 0 pkt.
  • Część II - Zasady i ćwiczenia ortograficzne - 10 pytań testowych  z 4 odpowiedziami,          z których co najmniej jedna jest  prawidłowa.  Ocenie podlega każda odpowiedź w danym pytaniu. Za poprawnie udzieloną odpowiedź uczeń otrzymuje (+1) pkt., a za błędnie udzieloną (-1) pkt. Nieudzielenie odpowiedzi powoduje, że na konto ucznia zapisywanych jest 0 pkt. 

W  dyktandzie wzięło udział 1702 uczniów z całej Polski, w tym 892 z województwa mazowieckiego.

Maksymalna liczba punków 130.

Nasi uczniowie – Jakub Kania zdobył 120 punktów, co dało mu 11 miejsce w ostatecznej klasyfikacji i otrzymał dyplom wyróżnienia. Natomiast Julia Jusińska zdobyła 110 punktów, co dało jej 21 miejsce i otrzymała dyplom uznania.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

 
Święto Konstytucji 2017

 

  

 

 

W dniu 28 kwietnia 2017 r. Pan Tomasz Bogusiewicz wraz z uczniami klasy V przygotował montaż słowno-muzyczny upamiętniający wydarzenia z 1791 r.  

 

 

 

Foto relacja:

Grand Prix Tenisa Stołowego w Tłuszczu
lightbox lightbox
lightbox lightbox

Serdecznie gratulujemy czwórce naszych uczniów, którzy zdominowali tegoroczne rozgrywki Grand Prix w tenisie stołowym w gminie Tłuszcz, wygrywając swoje kategorie wiekowe. Cykl grand prix składał się z 7 turniejów, rozgrywanych raz w miesiącu.

W kategorii chłopców klas IV-VI pierwsze miejsce zajął Przemysław Jachacy,  drugie Bartłomiej Jachacy, a trzecie Filip ZbrzeźniakW kategorii dziewcząt klas IV-VI pierwsze miejsce zdobyła Maria Szczapa.

W zmaganiach wzięli udział inni nasi uczniowie: Aleksandra Gryczka, Aleksandra Szczapa i Aleksandra Jachacy. Uroczysta gala i zakończenie cyklu odbędzie się 9 czerwca. GRATULACJE !!!   

 

Zobacz więcej...
12. ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

„Po śmierci proszę o Msze Święte i modlitwy.”

Aby wypełnić wolę Jana Pawła II, 2.04. w godzinie Miłosierdzia w 12. rocznicę śmierci Patrona szkoły, zebraliśmy się: uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły, a także inni mieszkańcy naszej miejscowości, by wspólnie się modlić. Wspominaliśmy i słuchaliśmy, czego nauczał święty Papież.
Spotkanie rozpoczęła p. Dyrektor Elżbieta Sadowska, witając wszystkich zebranych. Chwilę później modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, słuchaliśmy słów Jana Pawła II, który uczył, co to znaczy modlić się. Następnie wzywaliśmy wstawiennictwa Papieża w litanii do św. Jana Pawła II. Wspólna modlitwa zakończyła się ulubioną pieśnią Ojca Świętego pt. „Barka”.
Po uroczystym apelu uwieczniliśmy nasze spotkanie wspólnym zdjęciem.

 

Foto relacja:

 

Elżbieta Sulewska

VII Bieg Cichociemnych

Zaloguj się do e-dziennika

VI edycja 2016/20117

Ułóż puzzle

Nasz Patron

 Nasz Patron_1

Kalendarz

Szkoła Współpracy

więcej>

Matematyka

wejście >>>

Nasza szkoła uzyskła Certyfikat LACE - Lokalne Centrum Aktywności Ekoloicznej

Program Kapitał Ludzki

11

Warto zajrzeć

 santo_subito

 

 logo1111

 

bar_tlo

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )